Pantilimon i-a făcut să-l regrete. Pellegrini: „A fost cel mai bun jucător al lui Sunderland la meciul cu noi”

Tehnicianul echipei Manchester City, Manuel Pellegrini, a declarat că portarul Costel Pantilimon a fost cel mai bun jucător al formației Sunderland la meciul de joi, câștigat de City cu scorul de 3-2, informează Manchester Evening News.

„Am înscris de trei ori și am mai avut trei sau patru ocazii clare. Din acest punct de vedere, consider că Pantilimon a fost cel mai bun jucător al oaspeților”, a spus Pellegrini.

Formația Sunderland, cu portarul Costel Pantilimon integralist, a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 3-2, de echipa Manchester City, într-un meci contând pentru etapa a XX-a a campionatului Angliei.

Pentru City au marcat Toure ’57, Jovetici ’67 și Lampard ’73. Golurile echipei Sunderland au fost înscrise de Rodwell ’68 și Johnson ’71 (penalti).

VIDEO – Vezi mai jos imagini surprinse în zona vestiarelor, înainte, la pauză și după meci. Momentul întâlnirii dintre Pantilimon și foștii săi colegi de la Manchester City poate fi urmărit de la minutul 2:45

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 02 01. 2015, 12:31
Actualizat: 02 01. 2015, 17:05