Pantilimon a ajuns în noua ‘GALAXIE’ și a văzut pe viu debutul FENOMENAL al lui Aguero la City: dublă de senzație și assist în 30 de minute! Vezi golurile

Costel Pantilimon nu a prins lotul lui Manchester City pentru meciul cu Swansea, din Premier League, dar a avut șansa de a urmări din tribune debutul senzațional al argentinianului Kun Aguero pe „City of Manchester Stadium”.

„Cetățenii” s-au impus la scor (4-0), în fața nou promovatei, iar show-ul a fost furat de jucătorul adus în această vară de la Atletico Madrid. Aruncat de Mancini în joc în minutul 60, când City conducea cu 1-0 prin golul lui Dzeko (’58), Aguero a reușit să ridice tribunele în picioare. A înscris de două ori (’68, ’90+1) și a creat faza din care Silva a marcat golul trei al lui City (’71).

VIDEO Vezi aici rezumatul partidei Manchester City – Swansea 4-0 și golul 2 înscris de Aguero

Publicat: 16 08. 2011, 00:15
Actualizat: 16 08. 2011, 00:19