Olimpiu Moruțan, final foarte bun de an! Românul a dat o pasă de gol pentru Galatasaray | VIDEO

Olimpiu Moruțan a încheiat anul foarte bine și a oferit o pasă de gol în meciul celor de la Galatasaray, din Cupa Turciei.

Internaționalul român a contribuit la golul prin care scorul a devenit 3-2 pentru fosta campioană a Turciei.

Dacă Moruțan a jucat timp de 82 de minute, Cicâldău a fost schimbat la pauză, atunci când Denizlispor, echipă aflată pe penultimul loc în liga a doua, a condus cu 2-1.

Olimpiu Moruțan, pasă de gol pentru Galatasaray în Cupa Turciei

Titular în partida de marți, la fel ca Alexandru Cicâldău, Moruțan s-a evidențiat în minutul 50, atunci când a pasat decisiv la golul lui Mohamed.

Prestația bună a lui Moruțan în partida dintre Galatasaray și Denizlispor a venit într-un moment în care se discută tot mai des despre o posibilă despărțire.

Antrenorul secund de la Galatasaray a explicat recent că toată lumea are așteptări mari de la fotbalistul transferat de la FCSB în schimbul sumei de 3,5 milioane de euro.

„Moruțan este un jucător bun, tânăr, pe care l-am cumpărat de bunăvoie. Avem așteptări mari de la el, toată lumea are. Antrenorul nostru îi dă șanse în fiecare meci. Suntem mulțumiți de el, de toți jucătorii noștri. Transferurile nu s-au încheiat la Galatasaray. Se va vorbi mereu despre ele. Dacă antrenorul consideră că e necesar, vom face transferuri. Schimbările vor continua, vor avea loc”, a spus Necati Ates, potrivit Sabah Spor.

Publicat: 28 12. 2021, 22:54
Actualizat: 31 12. 2021, 21:24