Olăroiu, rezultat neașteptat în Emirate! Ce a făcut echipa antrenată de român cu penultima clasată

Echipa Al Ahli Dubai, antrenată de Cosmin Olăroiu, a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu formația Al Dhafra, în etapa a 10-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Atacantul senegalez Makhete Diop a deschis scorul pentru echipa lui Olăroiu, în minutul 22, dar vârful irakian Mohannad Abdulraheem a egalat, cinci minute mai târziu, din penalty.

În urma acestei remize, Al Ahli Dubai se menține pe locul 5, cu 15 puncte, în timp ce Al Dhafra acumulează opt puncte și rămâne pe locul 11, penultimul.

Liderul campionatului este Al Wasl, cu 22 de puncte, la două puncte avans de echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf, Al Wahda, care se află pe poziția secundă.

În etapa următoare, echipa lui Cosmin Olăroiu va întâlni în deplasare liderul Al Wasl, vineri, 8 decembrie, de la 17:30.

Publicat: 01 12. 2017, 20:06
Actualizat: 01 12. 2017, 20:07