O veste extraordinară pentru Rusescu după debutul în Primera: este dorit de Malaga! Cu cine s-ar bate la titularizare

Coșmarul lui Raul Rusescu a luat sfârșit în weekend-ul trecut, după ce românul a bifat primele sale minute în Primera Division pentru Sevilla, după ce în primele 9 etape nici nu prinsese lotul andaluzilor. Românul a jucat câteva minute în victoria cu Osasuna (2-1), dar nu a avut timp să arate mare lucru, astfel că acum așteaptă o nouă șansă pentru a-i convinge pe fanii sevillieni că a meritat să îl ceară cu insistență în echipă, când tehnicianul Unai Emery nu avea ochi pentru el.

Totuși, din iarnă s-ar putea ca Rusescu să își etaleze calitățile în campionatul spaniol, însă la o altă echipă. Presa iberică anunță că Malaga este interesată de împrumutul fostului golgheter stelist.

Formația din sudul Spaniei, care în vară și-a pierdut cei mai buni jucători, suferă în acest sezon, aflându-se pe un modest loc 16 în Primera Division. În plus, atacul celor de la Malaga nu a reușit decât 8 din cele 11 reușite ale echipei în actuala stagiune, astfel că șefii iau foarte serios ranforsarea compartimentului ofensiv. Dacă va ajunge la Malaga, Rusescu se va lupta pentru titularizare cu Mounir El Hamdaoui, Javier Portillo și Roque Santa Cruz.

23 de goluri a reușit Rusescu pentru Steaua în sezonul trecut

2 goluri a marcat atacantul la Sevilla, ambele în dubla cu Podgorica din Europa League

Publicat: 29 10. 2013, 19:24
Actualizat: 29 10. 2013, 19:43