O nouă victorie pentru Șumudică în campionatul Turciei. Silviu Lung și Boldrin au fost titulari

Formația Kayserispor, antrenată de Marius Șumudică, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Sivasspor, în etapa a patra din campionatul Turciei.

Umut Bulut, în minutul 38, și Nikola Stojiljkovic, în minutul 83, au marcat golurile învingătorilor.

Marius Șumudică a folosit următoarea formulă de echipă la oaspeți: Lung Jr. – Oliveira Lopes, Kucher, Kana-Biyik, Kas – Cinaz, Badji – Mujangi Bia (R. Mendes 52′), Turuc, Boldrin (Vural 65′) – Bulut (Badji 38′).

Fundașul Cristian Săpunaru a fost doar rezervă, la Kayserispor.

În urma acestei victorii, Kayserispor a acumulat șapte puncte și a urcat pe locul 4, la trei puncte de liderul Beșiktaș. Sivasspor se află pe poziția a 14-a, cu trei puncte. Pentru formația lui Șumudică urmează meciul de pe teren propriu cu Antalyaspor, programat vineri, de la 20:00.