O nouă întâmplare marca Marius Șumudică! L-a oprit poliția în timp ce era în direct la TV

Marius Șumudică (49 de ani), antrenorul lui Gaziantep, a oferit faza zilei, în direct la TV.

Antrenorul român a fost oprit de către poliție în Turcia, în timp ce oferea un interviu telefonic, în direct la TV, dar s-a comportat natural, în stilul caracteristic.

Marius Șumudică, oprit de poliție în Turcia

Marius Șumudică a ieșit cu bine din această întâmplare, pentru că, spune el, a fost recunoscut de către polițiști și a fost lăsat să își vadă de drum.

„Mă oprise o patrulă. M-au lăsat, și-au dat seama cine sunt. E orașul mic”, a spus Marius Șumudică, la Digi Sport.

Alexandru Maxim, gol în primul meci după izolare

Gaziantep a jucat cu Ankaragucu, pe teren propriu, primul meci după pauza competițională cauzată de pandemia de coronavirus, iar Alexandru Maxim (29 de ani) a înscris unicul gol al echipei lui Marius Șumudică, în minutul 25, din penalty. Oaspeții au restabilit egalitatea în minutul 51, prin Scarione, și au închis jocul la scorul de 1-1.

În cadrul acestei întâlniri, atât Junior Morais, unul dintre preferații lui Marius Șumudică de la Astra Giurgiu, cât și Alin Toșca au fost integraliști, în timp ce Alexandru Maxim a fost scos de pe teren în minutul 83.

Astfel, Marius Șumudică se află cu Gaziantep pe locul 9 în clasamentul primei ligi din Turcia, având 33 de puncte obținute în cele 27 de etape disputate.

„Ne-am apropiat destul de mult în această perioadă, dar și înainte de carantină. E o persoană cu care pot vorbi direct, față în față, să ne spunem tot ceea ce gândim. Apreciez sinceritatea dânsului și că, la dânsul, cuvântul e cu adevărat cuvânt. Pentru mine a contat foarte mult asta. Am avut discuții cu el înainte să ajung aici, mi-a plăcut felul lui de a vedea lucrurile”, spunea Alexandru Maxim, despre Marius Șumudică, după transferul în Turcia.

Publicat: 15 06. 2020, 13:32
Actualizat: 15 06. 2020, 13:34