Nicolae Stanciu, încă un gol spectaculos marcat pentru Wuhan! Românul face furori în China | VIDEO

Nicolae Stanciu, mijlocașul român în vârstă de 29 de ani de la Wuhan Three Towns, a marcat încă un gol în China.

Wuhan Three Towns a întâlnit-o, în deplasare, pe Henan Songshan Longmen, în cadrul etapei cu numărul 13, din prima ligă a Chinei, iar echipa la care activează Nicolae Stanciu s-a impus cu scorul de 3-0, rezultat la care a contribuit și internaționalul român.

La scorul de 2-0, după golurile marcate de către Marcao, în minutul 13, respectiv Zhang Xiaobin, în minutul 73, Nicolae Stanciu și-a trecut și el numele pe tabelă.

În minutul 90, Nicolae Stanciu a reușit un gol superb, din lovitură liberă.

Românul este pe locul al patrulea în topul celor mai buni marcatori din China, cu șapte reușite în cele 13 etape disputate până acum. Pe lângă aceste reușite, Nicolae Stanciu a înregistrat și șapte pase decisive în campionat.

Echipa nou-promovată la care este legitimat Nicolae Stanciu se află pe primul loc în clasament, cu 37 de puncte și fără nicio înfrângere în cele 13 meciuri jucate până acum.

View this post on Instagram

A post shared by Wuhan Three Towns F.C. (@wuhanthreetownsfc)

• 7 goluri a marcat Nicolae Stanciu în cele 13 meciuri jucate pentru Wuhan Three Towns în acest sezon al primei ligi din China.
  • 5.5 milioane de euro este cota de piață a lui Nicolae Stanciu, potrivit Transfermarkt.
  • 4 milioane de euro este suma pe care au plătit-o chinezii către Slavia Praga în schimbul lui Nicolae Stanciu.
Publicat: 17 08. 2022, 21:07