Nicolae Stanciu, decisiv în ultima etapă din Cehia! A oferit o pasă de gol și a fost aproape de a marca VIDEO

Nicolae Stanciu a reușit o nouă prestație foarte bună în campionatul Cehiei, în Jablonec – Slavia Praga, scor 0-2. Internaționalul român a pasat decisiv la al doilea gol al echipei sale și a fost foarte aproape de a înscrie la faza primului gol.

Stanciu vine în formă maximă la echipa națională a României pentru dubla cu Insulele Feroe și Norvegia din preliminariile EURO 2020. Mijlocașul e pe primul loc în Cehia cu Slavia Praga cu 32 de puncte, la 6 puncte distanță de Viktoria Plzen, iar în ultima partidă a fost unul dintre cei mai importanți oameni.

În etapa cu numărul 12 din Cehia, Slavia Praga s-a deplasat pe terenul lui Jablonec, unde a câștigat cu 2-0. Soucek a fost primul care a marcat, în minutul 70, dar Stanciu putea să înscrie la acea fază, dar șutul românului a fost scos de la prima bară de portarul advers.

Trei minute mai târziu, Stanciu a centrat cu piciorul stâng din partea dreaptă, iar Olayinka a fost pe fază și a înscris cu capul din fața porții.

În partida cu Jablonec, Stanciu a mai primit un cartonaș galben în minutul 24 și a fost schimbat în minutul 83.