Nicolae Stanciu, aproape de gol în meciul cu Legia! Slavia Praga este în pericol să rateze și grupele Europa League

Nicolae Stanciu a fost titular la Slavia Praga, iar românul a avut două șanse de a marca în meciul cu Legia, încheiat cu scorul de 2-2.

După ce n-a reușit să ajungă în grupele Ligii Campionilor, Slavia este în pericol să rateze și a doua competiție europeană, asta deși era favorita dublei cu polonezii de la Legia.

Astfel, Stanciu ar putea să o întâlnească iar pe CFR Cluj, care se poate pregăti deja de Conference League, după eșecul usturător suferit la Belgrad, scor 0-4. În schimb, Ianis Hagi și Rangers au obținut o victorie importantă în zece oameni: 1-0 cu Alashkert.

Nicolae Stanciu, la un pas să înscrie în play-off-ul Europa League

Titular în partida de joi, cu polonezii de la Legia, Stanciu a avut șansa să înscrie în prelungirile primei reprize, iar apoi putea marca și înainte să fie schimbat, în minutul 82.

Toate golurile s-au înscris în primele 45 de minute: Legia a condus cu 1-0 și 2-1, dar campioana Cehiei a egalat de fiecare dată.

Cu toate că Slavia a presat pe final, meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2, iar echipa lui Stanciu tremură serios înaintea returului de la Varșovia.

Alexandru Cicâldău n-a fost în lotul lui Galatasaray

După ce a reușit să marcheze în victoria cu Giresunspor (2-0), Alexandru Cicâldău n-a făcut parte din lot în play-off-ul Europa League.

Cu Falcao și Babel pe teren doar din repriza secundă, Galatasaray a remizat în fața celor de la Randers, scor 1-1.

Danezii au fost conduși pe teren propriu, după reușita lui Akturkoglu, însă au reușit să egaleze în minutul 54, prin Lauenborg.

Publicat: 19 08. 2021, 22:15
Actualizat: 20 08. 2021, 02:08