Neconvoncat de Contra, Mitriță impresionează în MLS. VIDEO | Reușită splendidă din lovitură liberă a fostului jucător de la Craiova

Alexandru Mitriță (24 de ani) a înscris un gol pentru New York City FC, duminică dimineață, în meciul de pe terenul lui Vancouver Whitecaps, din MLS, scor 3-1 pentru formația sa.

Mitriță a fost integralist și a ieșit la rampă în minutul 72, când a executat excelent o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri de poarta adversă. A fost al șaptea gol pentru New York City FC înscris de român, de la sosirea sa, care a avut loc în februarie.

Scorul a fost deschis în minutul 10, de Heber, iar Mackay-Steven a dus scorul la 2-0, în minutul 26. Reyna a redus din diferență în minutul 64, însă Mitriță a risipit emoțiile, iar New York City FC s-a impus cu 3-1 contra celor de la Vancouver Whitecaps.

Alexandru Mitriță nu face parte din lotul convocat de Cosmin Contra pentru meciurile cu Spania și Malta, din preliminariile EURO 2020. Deși se afla pe lista preliminară, fostul jucător de la Craiova nu a prins și lotul final, astfel că nu va evolua pentru tricolori.

Publicat: 01 09. 2019, 10:53
Actualizat: 01 09. 2019, 11:09