Mutu a pierdut confruntarea cu Bănel: Ajaccio – Nantes 0-1! Ce au făcut românii în Ligue 1

Adrian Mutu nu a fost folosit din primul minut la Ajaccio în meciul cu Nantes. Românul a intrat pe teren în minutul 35 de al meciului Ajaccio – Nantes, 0-1. Nicoliță a fost titular la „canari”, având prima ocazie a meciului. Mutu a avut cele mai mari ocazii ale corsicanilor, ratând în prelungiri golul egalizator. Ștefan Poposcu, celălalt român de la Ajaccio, a fost integralist.

Evian a pierdut pe teren propriu meciul cu Giuncamp, 1-2. Dan Nistor, fostul jucător al Pandurilor, a intrat pe teren în minutul 73.

Aurelian Chițu a văzut de pe banca de rezerve meciul Rennes – Valenciennes, 2-2.

Bastia a pierdut categoric meciul din deplasarea de la PSG, scor 4-0. Keseru a intrat pe teren în minutul 56, când scorul era 2-0.

Publicat: 20 10. 2013, 10:05
Actualizat: 20 10. 2013, 10:45