Moți a greșit, Ludogoreț a fost umilită de Milan pe teren propriu! Rezultatele turului „16-imilor” Europa League

Formația bulgară Ludogoreț Razgrad, cu fundașul Cosmin Moți integralist, a fost învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), de echipa italiană AC Milan, în prima manșă a șaisprezecimilor de finală ale Ligii Europa.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 45, prin Patrick Cutrone, care a reluat cu o lovitură de cap, de la prima bară, centrarea trimisă de pe partea stângă de către Hakan Calhanoglu. În minutul 62, același Cutrone a obținut o lovitură de la 11 metri, după ce a fost faultat în careu de Cosmin Moți, penalty transformat, două minute mai târziu, de Ricardo Rodriguez. Scorul final a fost stabilit de Fabio Borini, în minutul 90+2, cu un șut din apropiere.

Alte rezultate înregistrate joi în prima manșă a șaisprezecimilor de finală ale Ligii Europa:

• FC Astana – Sporting Lisabona 1-3 (Tomasov 7/B. Fernandes 48, G. Martins 50, Doumbia 56)
  • Olympique Marseille – Braga 3-0 (V. Germain 4, 69, Thauvin 74)
  • Ostersunds – Arsenal 0-3 (Monreal 13, Papagiannopoulos 24-autogol, Ozil 58)
  • Real Sociedad – Red Bull Salzburg 2-2 (Odriozola 57, Januzaj 80/Oyarzabal 27-autogol, Minamino 90+4)
  • Borussia Dortmund – Atalanta 3-2 (Schurrle 30, Batshuayi 65, 90+1/Ilicic 51, 56)
  • Spartak Moscova – Athletic Bilbao 1-3 (L. Adriano 60/Aduriz 22, 39, Kutepov 45+1-autogol)
  • Nice – Lokomotiv Moscova 2-3 (Balotelli 4, 28/M. Fernandes 45, 69, 77)
Publicat: 15 02. 2018, 22:17
Actualizat: 15 02. 2018, 22:18