Monaco, „răpusă” de Nantes în prelungirile meciului! Victorie mare pentru Tătărușanu care se apropie de locurile de Liga Campionilor în campionat

Nantes, cu Ciprian Tătărușanu pe teren, a reușit să producă surpriza etapei și să invingă AS Monaco, scor 1-0, printr-un gol în prelungirile partidei.

Tătărușanu a devenit foarte repede om de bază la Nantes, iar portarul român i-a demonstrat încă o dată lui Claudio Ranieri că se poate baza pe el. Titularul din poarta naționalei României a păstrat poarta intactă în partida cu Monaco, iar Nantes a reușit să dea lovitura în prelungirile partidei prin Licas Lima. Brazilianul l-a învins pe Subasic cu un șut foarte bine plasat de la marginea careului și „canarii” au plecat cu trei puncte din întâlnirea cu campioana Franței.

După această victorie, Nantes rămâne pe locul cinci, în timp ce Monaco a ajuns la trei înfrângeri consecutive în toate competițiile și a coborât pe locul patru în Ligue 1.

Nantes este la doar trei puncte de Lyon, ultima care se află pe loc de Liga Campionilor.

Echipele de start:

Nantes: Tătărușanu – Dubois, Awaziem, Diego Carlos, Djidji – A. Toure – El Ghanassy (Iloki 46), Rongier (Girotto 90+1), Thomasson, Bammou (Lucas Lima 64) – Sala

Monaco: Subasic – Sidibe, Glik, Jemerson, Jorge – Fabinho, N’Doram – Ghezzal (Diakhaby 77), Moutinho (Carrillo 85), Rony Lopes (Keita Balde 64) – Falcao

Publicat: 30 11. 2017, 08:49
Actualizat: 30 11. 2017, 08:50