Mihai Popescu a avut un debut „de infarct” la St. Mirren

Mircea Rednic a început iarna cu o „curățenie” generală, iar Mihai Popescu (25 de ani), fundaș care a fost titularizat în majoritatea partidelor din acest sezon ale „câinilor” în Scoția, la St. Mirren, echipă ce ocupă penultimul loc în prima ligă, cu 12 puncte. Românul a avut parte de un debut „de infarct” în tricoul scoțienilor.

St. Mirren s-a impus cu 3-2 în FA Cup în fața celor de la Alloa, echipă ce ocupă locul opt în liga secundă, cu 23 de puncte. Oaspeții au deschis scorul în minutul 26, prin Allan Trouten, iar Kevin Cawley a majorat diferența opt minute mai târziu, stabilind scorul primei reprize.

După pauză, St. Mirren a întors miraculos rezultatul, Cody Cooke a redus din diferență în minutul 68, iar Ethan Erhahon în minutul 85, respectiv Kyle McAllister în minutul 87 au adus victoria echipei lui Mihai Popescu, care a fost pe teren pe tot parcursul partidei.

Pentru St. Mirren urmează un duel important, cel de pe terenul lui Celtic, echipă care a pierdut ultima partidă din campionat, scor 1-0 cu Rangers.

Publicat: 20 01. 2019, 18:33
Actualizat: 20 01. 2019, 19:21