Mihai Costea face senzație la arabi. Ce a reușit în ultima etapă

Mihai Costea (27 de ani), fost jucător la Universitatea Craiova și Steaua, a înscris două goluri în victoria echipei sale, Al-Ittihad Kalba, scor 2-1, împotriva celor de la Al Urooba

Costea a deschis scorul în minutul 52 al partidei, gazdele au reușit să egaleze în minutul 88, iar meciul a avut parte de un final încins. În minutul 90+2, cei de la al Urooba au primit un penalty, după ce un coechipier al fostului jucător de la FC Voluntari a făcut un fault și a fost eliminat.

Cei de la Al Urooba au ratat lovitura de pedeapsă, iar, la ultima fază, în minutul 90+8, Mihai Costea a marcat al doilea său gol și a adus victoria echipei sale. După cele două goluri reușite în această partidă, Costea a ajuns la șapte goluri și patru pase decisive în patru partide.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 19 02. 2016, 21:26
Actualizat: 19 02. 2016, 21:27