Meci de coșmar pentru Maxim în Germania! Românul nu a impresionat, iar Stuttgart a pierdut la scor de neprezentare

Stuttgart a suferit a doua înfrângere consecutivă în Zweite Bundesliga, după ce a pierdut meciul din deplasare împotriva lui Wurzburger Kickers, scor 0-3, partidă în care Alexandru Maxim a fost schimbat la pauză, după o evoluție care nu l-a impresionat pe Hannes Wolf.

Maxim a început ca titular meciul împotriva celor de la Wurzburger Kickers, iar românul a fost martor la primele două goluri ale adversarilor venite din partea lui Benatelli, în minutul 27 și Schoppenhauer, în minutul 40.

După o primă repriză slabă a mijlocașului român, antrenorul lui Stuttgart l-a schimbat pe Maxim chiar la pauza meciului și l-a introdus pe teren pe Zimmerman. Coșmarul a continuat, iar Daghfous a stabilit scorul final în minutul 80 și i-a sigurat formației sale cele trei puncte în partida împotriva lui Stuttgart.

Este a doua înfrângere consecutivă pentru Stuttgart, după cea din etapa trecută împotriva lui Hannover, scor 1-2, iar echipa lui Maxim a căzut pe locul trei în campionat, cu 32 de puncte, însă la doar două puncte în spatele liderului Braunschweig.

Publicat: 18 12. 2016, 17:33
Actualizat: 18 12. 2016, 17:34