Maxim a prins cinci minute în victoria lui Stuttgart, 4-2 cu Eintracht Frankfurt

Alexandru Maxim a intrat pe teren, în locul lui Kostic, în minutul 85 al meciului Eintracht Frankfurt – VfB Stuttgart, disputat sâmbătă, în etapa a 20-a din Bundesliga.

Au marcat: Meier 52′, Huszti 90′ – Gentner 27′, Didavi 45+1′, Niedermeier 65′, Kostic 76′ (penalty). Fiecare echipă a avut câte un jucător eliminat: Zambrano, de la gazde, și Didavi, de la oaspeți.

Neînvinsă de cinci meciuri în Bundesliga, Stuttgart ocupă locul 11, cu 24 de puncte. Eintracht este 14, cu 3 puncte în minus.

Alte meciuri disputate, sâmbătă, în prima ligă din Germania: Hannover – Mainz 0-1, Hertha Berlin – Borussia Dortmund 0-0, Ingolstadt – Augsburg 2-1, Schalke – Wolfsburg 3-0. Ultimul meci al zilei este Bayer Leverkusen – Bayern Munchen.

Publicat: 06 02. 2016, 18:40
Actualizat: 06 02. 2016, 18:41