Maxim a marcat un gol crucial pentru Stuttgart! VIDEO | Românul a reușit să înscrie de la 40 de metri și echipa sa e aproape de revenirea în Bundesliga

• Alexandru Maxim a marcat golul de 1-1 în partida Arminia Bielefeld – VfB Stuttgat! Românul a restabilit egalitatea în minutul 51, după ce Hemlein deschisese scorul pentru gazde în minutul 15.

Iar reușita e una cu totul și cu totul specială! Maxim a profitat de o respingere greșită a portarului advers și a reușit să înscrie cu o execuție de la aproape 50 de metri!

Mijlocașul român a ajuns la 14 reușite pentru Stuttgart în 125 de jocuri, fiind doar al doilea gol marcat de fostul jucător al Pandurilor în liga secundă din Germania. Echipa lui Maxim e la un pas de promovarea în Bundesliga după ce anul trecut a retrogradat dezamăgitor în eșalonul secund. Stuttgart a bătut cu 3-2 la Bielefeld și e lider în Zweite Bundesliga cu cinci etape înaintea finalului.

Publicat: 17 04. 2017, 23:03
Actualizat: 18 04. 2017, 09:25