Marius Șumudică i-a molipsit și pe jucători! Show total după Alanyaspor – Gaziantep: antrenorul a dansat în lojă, iar fotbaliștii pe teren | VIDEO

Marius Șumudică, antrenorul român în vârstă de 52 de ani de la Gaziantep, a făcut din nou spectacol în Turcia, după victoria cu Alanyaspor.

Partida dintre Alanyaspor și Gaziantep s-a disputat sâmbătă, în cadrul etapei cu numărul 12 din prima ligă a Turciei, iar echipa lui Marius Șumudică s-a impus cu scorul de 3-0, după golurile marcate de către Alex Maxim, din penalty, în minutul 45+8, Denis Drăguș, în minutul 45+10, respectiv Brayan Riascos, în minutul 90+5.

Suspendat din cauza cartonașului roșu încasat în etapa precedentă, Marius Șumudică a urmărit partida din lojă.

La finalul jocului, Marius Șumudică a dansat din nou, așa cum i-a obișnuit pe turci după fiecare victorie. De această dată, i s-au alăturat și jucătorii de la distanță.

Dansând cu privirea spre jucători, Marius Șumudică i-a molipsit și pe aceștia, iar fotbaliștii au început să îi imite mișcările antrenorului român pe teren. Apoi, l-au aplaudat cu toții.

Imaginile sunt de-a dreptul savuroase. Marius Șumudică nu și-a putut șterge zâmbetul de pe față.

Echipele de start din Alanyaspor – Gaziantep

ALANYASPOR: Taskiran – Augusto, Bayir, Aksoy, Ozdemir – Novais, Richard – Karaca, Janvier, Carlos Eduardo – Cordova
REZERVE: Karagoz – Lima, Altintas, Anderson Silva, Aydin, Bahadir, Fer, Hadergjonaj, Balkovec, Sisto
ANTRENOR: Fatih Tekke

GAZIANTEP: Niță – Eskihellac, Kizildag, N’Koulou, Djilobodji – Ozcicek, Soyalp, Maxim – Drăguș, Gradel
REZERVE: Sen – Babuscu, Bikel, Caglayan, Cihan, Ersoy, Jevtovic, Karakas, M’Bakata, Riascos
ANTRENOR: Marius Șumudică

Publicat: 11 11. 2023, 17:56