Lui Keșeru nu i s-a întâmplat niciodată așa ceva! Ultimul gol al atacantului român face înconjurul internetului. VIDEO | Cum a înscris de la jumătatea terenului

Claudiu Keșeru a înscris, sâmbătă seară, unul dintre cele mai ciudate goluri din întreaga carieră. Românul a marcat în victoria lui Ludogoreț cu Montana, scor 2-0, în etapa patra a campionatului din Bulgaria, iar reușita atacantului român e una „specială”.

În minutul 54, atacantul român a primit o minge la mijlocul terenului, a înaintat și a încercat să-l surprindă pe portarul advers cu un șut de la mare distanță. Execuția lui Keșeru a fost una moale și nu ar fi trebuit să-i pună probleme goalkeeper-ului de la Montana, dar Ivanov a făcut o gafă cum rar se vede la acest nivel și i-a permis vârfului naționalei să ducă scorul la 2-0.

VIDEO cu golul lui Keșeru (secunda 34):

Celălalt gol al lui Ludogoreț, care a strâns șase puncte în primele trei etape ale campionatului din Bulgaria, a fost înscris devreme, în minutul 4, de Shokolarov.

Înlocuit în minutul 73 cu Chunchukov, Keșeru a fost singurul dintre cei trei români de la Ludogoreț prezent pe teren. Cosmin Moți a fost menajat, la fel ca alți jucători importanți ai bulgarilor, pentru returul din play-off-ul Ligii, cu Viktoria Plzen, în timp ce Andrei Prepeliță, accidentat și aflat în conflict cu conducerea clubului, nu a fost inclus în lot.

Publicat: 21 08. 2016, 09:35
Actualizat: 21 08. 2016, 11:45