Lucian Sânmărtean a luat parte la meciul sezonului în Liga Campionilor Asiei! Opt goluri în Lokomotiv Tașkent – Al Taawon

Formația Al-Taawon, cu mijlocașul Lucian Sânmărtean titular, a remizat, marți, scor 4-4, cu Lokomotiv Tașkent, în deplasare, în runda a cincea din Grupa A a Ligii Campionilor Asiei.

Pentru echipa lui Sânmărtean au marcat Al-Swat (minutul 18), Al Hussain (minutul 65), N’Diaye (minutul 69) și Machado (minutul 90+1), iar pentru gazde au punctat Bikmajev (minutele 21, 32-penalty și 47) și Masharipov (minutul 81). În minutul 38, Machado a ratat un penalty pentru oaspeți.

Lucian Sânmărtean a evoluat până în minutul 63, când a fost înlocuit de Al Saiari.

În clasamentul Grupei A, Al-Taawon și Lokomotiv Tașkent se mențin pe locurile 3, respectiv 4, cu câte cinci puncte. Al-Ahli Dubai și Esteghlal, ambele cu șapte puncte și patru meciuri jucate, sunt pe primele două poziții.

Publicat: 25 04. 2017, 19:34
Actualizat: 25 04. 2017, 19:35