Lobonț a jucat 80 de minute în derby-ul cu Lazio și a încasat două goluri: Roma – Lazio 1-2 !** Mutu, Radu Ștefan și Torje, nici rezerve! Rezultate din Italia

UPDATE Bogdan Lobonț a intrat în minutul 10 al partidei cu Lazio, în locul eliminatului Stekelenburg. Portarul român a încasat ambele goluri ale lazialilor.

UPDATE Deși presa din Italia îl anunțase titular pe Gabi Torje în meciul Udinese – Atalanta, internaționalul român a fost lăsat în afara lotului de tehnicianul Francesco Guidolin.

In ciuda prestației bune din meciul România – Uruguay 1-1, „piticul” va urmări meciul din tribună, iar Diego Fabbrini este cel care va face pereche în atacul „zebrelor” cu Antonio Di Natale.

După 25 de etape, Udinese e pe locul 3 în Serie A, cu 9 puncte mai puțin decât liderul AC Milan, dar o victorie cu Atalanta ar apropia trupa lui Torje la 6 puncte de primul loc.

Bogdan Lobonț va fi rezervă în derby-ul Roma – Lazio, în timp ce Radu Ștefan este indisponibil și va lua loc în tribună.

Adrian Mutu a fost lăsat în afara lotului pentru partida Fiorentina – Cesena.