Lazio, cu Radu Ștefan integralist, s-a impus în deplasarea de la Parma

Formația Lazio Roma, cu Ștefan Radu integralist, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Parma, într-un meci din etapa a 14-a a campionatului Italiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Mauri ’45+3 și Felipe Anderson ’59. Pentru Parma a înscris Palladino, în minutul 45.

Tot duminică, AC Milan a fost învinsă în deplasare de Genoa, scor 1-0, golul fiind marcat de Antonelli, în minutul 32.

De asemenea, Atalanta Bergamo a învins Cesena, pe teren propriu, scor 3-2. Au marcat Benalouane ’45+1, Stendardo ’50 și Moralez ’52 pentru gazde, respectiv Defrel ’31, ’43 pentru oaspeți.

Partida Internazionale Milano – Udinese are loc tot duminică, iar meciurile Cagliari – Chievo Verona și Hellas Verona – Sampdoria Genova sunt programate luni.

Publicat: 07 12. 2014, 19:00
Actualizat: 07 12. 2014, 19:01