Laurențiu Reghecampf a pierdut primul meci după scandalul cu fosta soție: „Acum am multe gânduri, trebuie să analizez!”

Laurenţiu Reghecamp despre derby ul cu FCSB
Vezi galeria foto - 6 poze

Laurențiu Reghecampf (47 de ani), antrenorul român al lui Neftchi Baku, a pierdut primul meci după scandalul cu fosta soție.

A fost o perioadă agitată pentru Laurențiu Reghecampf. Acesta și-a botezat mezinul, băiatul provenit din relația cu Corina Caciuc, Liam, la o zi după ce a fost implicat într-un scandal cu fosta soție.

Cei doi s-au luat la bătaie în plină stradă și au ajuns la poliție, în Snagov, unde și-au obținut ordine de restricție unul împotriva celuilalt.

Laurențiu Reghecampf a pierdut primul meci după scandalul cu fosta soție

Laurențiu Reghecampf a reluat antrenamentele și a disputat și primul joc după pauza dedicată echipelor naționale. Neftci Baku a pierdut în fața lui Qarabag, cu scorul de 1-3, în cadrul etapei a opta a primei ligi din Azerbaidjan.

După meci, Laurențiu Reghecampf a analizat la cald jocul echipei sale.

„Este păcat, am făcut o primă repriză foarte bună. Am înscris un gol şi am avut câteva şanse foarte bune de a mai marca. În a doua repriză, am fost depăşiţi. Cred că jucătorii noştri trebuie să înţeleagă că un meci durează 90 de minute, trebuie să luptăm până în ultima secundă.

În repriza secundă, am făcut multe greşeli. Am pierdut primul meci împotriva lui Qarabag, felicitări lor, dar în următorul meci vom fi mult mai puternici. Acum am multe gânduri, trebuie să analizez şi apoi mă voi întâlni cu jucătorii şi vom discuta. Au fost două reprize diferite, am jucat foarte slab după pauză.

Pentru mine nu este numai o înfrângere de două ori mai grea, este maximum. Am pregătit acest meci pentru a câştiga şi cred că fanii au văzut asta. După meci am fost la suporteri şi le-am spus că sunt incredibili, la fiecare partidă sunt alături de noi.

Este normal să fie supăraţi, şi eu sunt! Pot spune doar că în următorul meci trebuie să fim mai buni şi să o învingem pe Qarabag”, a spus Laurențiu Reghecampf, după meci.

Publicat: 02 10. 2022, 19:41