Latovlevici s-a pus rău cu fanii lui Galatasaray! Fundașul nu a mai rezistat și a cerut să fie schimbat din cauza presiunii în partida din campionat. Reacția conducerii clubului | VIDEO

Iasmin Latovlevici a fost huiduit de fanii lui Galatasaray și schimbat după 70 de minute în partida câștigată de Cim Bom Bom, scor 2-0, cu Alanyaspor. În urma acestei presiuni, antrenorul Igor Tudor și conducerea i-au luat apărarea fundașul român de 31 de ani.

Fanii turci l-au fluierat timp de 70 de minute pe Latovlevici, care nu a mai rezistat și a cerut schimbare, în locul său fiind introdus Martin Linnes. Deși Galatasaray conducea în partida cu Alanyaspor cu 1-0, fundașul român a fost supus presiunii tribunelor după ce cu o etapă înainte a avut o evoluție modestă în umilința, scor 1-5, cu Istanbul Basaksehir.

În acea partidă, Lato a pasat decisiv la singurul gol înscris de Galatasaray prin Gomis, în minutul 55, în schimb adversarii au marcat de cinci ori.

„La fel ca toți jucătorii de la Galatasaray, Iasmin Latovlevici se pregătește, muncește în fiecare zi și dă totul pe teren. Sprijiniți-l și nu-l mai huiduiți!„, a declarat directorul sportiv al Galatasaray, Cenk Ergun, după meciul cu Alanyaspor.

Publicat: 26 11. 2017, 11:33
Actualizat: 26 11. 2017, 11:34