Laszlo Sepsi, integralist pentru Nurnberg în eșecul de proporții cu Braunschweig, scor 1-6

Fundașul român Laszlo Sepsi a fost integralist pentru Nurnberg în eșecul de proporții suferit de formația sa în deplasare cu Braunschweig, scor 1-6, în etapa a treia din Bundesliga 2.

Nurnberg a condus cu 1-0 din minutul 8, după reușita lui Burgstaller. Gazdele au revenit spectaculos și au marcat prin Kumbela (minutul 43), Decarli (45+2′, 55′), Bulthuis – autogol (64′), Omladic (87′) și Nyman (88′).

În urma acestui rezultat, Nurnberg ocupă locul 15 în clasament, cu două puncte. Braunschweig este liderul ligii a doua germane, cu nouă puncte.

Laszo Sepsi (29 de ani) a fost integralist în toate cele patru meciuri din acest sezon pentru Nurnberg. Fundașul stânga are patru selecții la echipa națională și nu a fost convocat pentru meciul cu Muntenegru, din data de 4 septembrie, în debutul preliminariilor Campionatului Mondial 2018.

Publicat: 28 08. 2016, 19:08
Actualizat: 28 08. 2016, 19:09