Kung-Fu Guriță?** Contra și-ar fi înjurat antrenorul și ar fi sărit să-l bată!

Cosmin Contra a fost desemnat `trompeta` meciului pe care Getafe l-a pierdut la finalul săptămânii trecute, acasă, contra Barcelonei, scor 0-1.

Cotidianul Sport susține că fundașul român ar fi avut un conflict cu tehnicianul Victor Munoz, la pauza partidei.

Antrenorul l-ar fi informat la finalul primei reprize că va fi schimbat, ceea ce a determinat o reacție violentă din partea lui Guriță. Acesta ar fi început să urle la Munoz și chiar a aruncat înspre el cu apărătorile. Doar coechipieri ar fi reușit să-l calmeze pe fundașul de 33 de ani, care se înfuriase atât de tare încât era decis să-i aplice o corecție fizică tehnicianului.

Contra a fost schimbat la începututl celei de-a doua reprize, în locul său fiind introdus Granero. Până la acest moment niciun oficial al lui Getafe nu a făcut niciun fel de comentariu în legătută cu presupusul conflict.

Publicat: 20 04. 2009, 16:35
Actualizat: 20 04. 2009, 19:46