Keșeru, salvatorul lui Ludogoreț în ultimul meci din Bulgaria! Atacantul a reușit o „dublă” într-o situație delicată pentru echipa sa

Atacantul român, Claudiu Keșeru, a marcat două goluri pentru Ludogoreț Razgrad, joi, în meciul de cupă disputat în compania echipei din eșalonul secund, Oboriste.

Juninho a deschis scorul pentru campioana Bulgariei în minutul 38. Gazdele, care evoluează în liga secundă, au restabilit egalitatea în minutul 77, prin Netov. După primele 90 de minute scorul a fost egal, 1-1, astfel că s-a mers în prelungiri. În timpul suplimentar, Goralski de la Ludogoreț a fost eliminat iar cei de la Oboriste au sperat la calificare.

Claudiu Keșeru a ieșit la rampă când echipa lui se afla în inferioritate numerică. Vârful român a marcat de două ori, în minutele 98, respectiv 105, iar meciul părea decis. Fernando Quintela a redus din diferență cu un minut înainte de final, dar gazdele nu au mai avut forța de a trimite meciul la loviturile de departajare.

Publicat: 21 09. 2017, 19:16
Actualizat: 21 09. 2017, 19:24