Keșeru face show în Bulgaria! VIDEO: Hat-trick de senzație în ultimul meci și șefia în clasamentul golgheterilor

Claudiu Keșeru face spectacol în Bulgaria, pentru Ludogorets. Atacantul român a marcat trei goluri în ultima partidă jucată de echipa sa, pe terenul celor de la Etar, scor 1-4.

Atacantul de 31 de ani a deschis scorul în minutul 21, iar Marcelinho a majorat diferența pe tabelă în minutul 25. Manneh a punctat pentru gazde în minutul 36, dar tot Keșeru a fost cel care a stabilit scorul pauzei, în minutul 38. Tot internaționalul român a închis tabela, în minutul 54.

Astfel, Keșeru a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor, cu 13 reușite, la egalitate cu Stanislav Kostov, atacantul celor de la Levski. Ludogorets este pe primul loc în Parva Liga din Bulgaria, cu 35 de puncte, la un punct distanță de locul doi, ocupat de Levski.

Publicat: 04 11. 2018, 20:50
Actualizat: 04 11. 2018, 21:08