Keșeru a marcat din nou în Bulgaria! Românul a deschis scorul în meciul cu ȚSKA Sofia. UPDATE | Rezultatul final

UPDATE | ȚSKA Sofia a egalat în minutul 67, prin Despodov, iar partida s-a încheiat la egalitate, 1-1. Astfel, Ludogoreț acumulează 45 de puncte, iar ȚSKA urcă pe locul doi, cu 39 de puncte.

Claudiu Keșeru (32 de ani) a marcat din nou în Bulgaria. Internaționalul român a înscris pentru Ludogoreț chiar în derby-ul cu ȚSKA Sofia din cadrul etapei cu numărul 18.

Vârful campioanei Bulgariei a deschis scorul în minutul 29, după ce a reluat cu capul în poartă un balon trimis din corner de brazilianul Wanderson. A fost reușita cu numărul 14 pentru atacantul român, care ocupă locul doi în clasamentul golgheterilor, după bulgarul Kostov (Levski Sofia).

VIDEO cu golul lui Keșeru

Ludogoreț este pe primul loc în campionatul Bulgariei, cu 44 de puncte, la șase distanță de locul doi, ocupat de cei de la Levski. ȚSKA este la egalitate cu rivala din Sofia.

Publicat: 06 12. 2018, 18:58
Actualizat: 06 12. 2018, 20:07