Jiangsu merge ceas! Olăroiu a obținut o nouă victorie pe banca chinezilor

Echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, Jiangsu Suning, s-a calificat miercuri în optimile Cupei, după un succes cu 1-0 împotriva formației Sichuan Annapurna (Liga 2). Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+1.

Pornită ca favorită în compania echipei divizionare Sichuan, Jiangsu și-a menajat anumiți jucător exponențiali, iar golul izbăvitor a venit tocmai în prelungiri. Atunci când nimeni nu se mai aștepta, Jiangsu a primit o mână de ajutor din partea gazdelor, care au marcat în propria poartă. Chen și-a învins colegul aflat între buturi, în minutul 90+1, astfel că echipa antrenată de Cosmin Olăroiu a obținut calificarea în faza următoare a competiției.

În cinci meciuri cu Olăroiu pe bancă, Jiangsu Suning a înregistrat patru victorii și o remiză. În campionat, echipa se află pe locul 4, cu 13 puncte, la cinci lungimi de liderul Shanghai SIPG.

Publicat: 25 04. 2018, 16:51
Actualizat: 25 04. 2018, 17:08