Italienii au remarcat schimbarea lui Dennis Man, după Parma – Ascoli: „L-a transformat într-un soldat!”. Ce notă a primit fotbalistul român

18 aprile 2022 Parma, Italia sport calcio Parma vs Ascoli - Campionato di calcio Serie BKT 2021/2022 - stadio Ennio Tardini Nella foto: Dennis Man (Parma Calcio) in azione April 18, 2022 Parma, Italy sport soccer Parma vs Ascoli - Italian Football Championship League BKT 2021/2022 - Ennio Tardini stadium In the pic: Dennis Man (Parma Calcio) in action,Image: 684057142, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia
Vezi galeria foto - 5 poze

Dennis Man, atacantul în vârstă de 23 de ani de la Parma, s-a făcut remarcat după meciul pierdut cu Ascoli însă nu neapărat într-un mod pozitiv.

Partida dintre Parma și Ascoli s-a disputat luni seară, în cadrul etapei cu numărul 35 din Serie B, iar oaspeții au câștigat la limită, scor 1-0, după golul înscris de către marocanul Soufiane Bidaoui, în minutul 43. Parma a avut un gol anulat după consultarea VAR-ului, în minutul 38, în urma unui henț.

Dennis Man a fost titular, însă a fost înlocuit în minutul 68, cu portughezul Felix Correia, în vârstă de 21 de ani.

Italienii au remarcat schimbarea lui Dennis Man, după Parma – Ascoli

După această întâlnire, presa italiană a remarcat cum l-a schimbat antrenorul Giuseppe Iachini pe Dennis Man și i-a mai luat astfel din „strălucire”.

„Mereu pregătit să primească mingea, dar Iachini l-a transformat, poate prea mult, într-un soldat. I-a luat imprevizibilitatea pe care o avea când juca extremă și l-a făcut pe Krause (n.r. patronul clubului Parma) să se îndrăgostească de el în urmă cu un an și jumătate. În câteva rânduri a fost blocat, apoi Iachini l-a trimis în teren pe Correia”, notează Forza Parma.

„Punctual în cursele din partea stângă, dar asta nu este nimic nou. Ceea ce este surprinzător, dacă este ceva, este lipsa de precizie a finisajelor. În momentele cheie, strălucirea suplimentară lipsește mereu”, a scris și Tuttomercadoweb, publicație care l-a notat pe Dennis Man cu 5.5.

• 8 milioane de euro este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt.
  • 3 goluri în 26 de meciuri a marcat Dennis Man pentru Parma în acest sezon din Serie B.
  • 2 goluri în 14 meciuri a marcat Dennis Man, în sezonul trecut din Serie A.
Publicat: 19 04. 2022, 10:26