Italienii au anunțat revenirea lui Valentin Mihăilă pe teren, la Parma: „Ar putea intra câteva minute până de Crăciun!”

Valentin Mihaila of Parma celebrates his goal Italian football, Serie A match, Parma Calcio vs AS Roma, Parma, Italy - 14 Mar 2021,Image: 597640386, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Valentin Mihăilă, atacantul român în vârstă de 21 de ani al Parmei, a revenit la antrenamente și italienii anunță revenirea acestuia și într-un meci oficial.

În urmă cu aproximativ două săptămâni, Valentin Mihăilă a ieșit accidentat de pe teren în meciul dintre Parma și Cosenza, scor 1-1, și a fost înlocuit cu Dennis Man, în minutul 81.

Parma a mai jucat cinci meciuri de atunci, iar Valentin Mihăilă le-a ratat pe toate din cauza problemelor medicale.

Italienii au anunțat revenirea lui Valentin Mihăilă pe teren, la Parma

După o pauză de o lună, Valentin Mihăilă a fost surprins la antrenamentele de grup ale Parmei, în fotografiile postate de către italieni pe rețelele sociale.

Totuși, presa din Italia susține că acesta ar putea reveni pe teren peste câteva zile, în meciul cu Crotone, programat duminică, 26 decembrie, de la ora 13:30, în cadrul etapei cu numărul 19 din Serie B, sau în ultima partidă din acest an, cea cu Frosinone, programată miercuri, 29 decembrie, de la ora 15:00, în etapa cu numărul 20.

„După meciul cu Cosenza, Mihăilă a fost lăsat în afara lotului din cauza unei probleme fizice care părea să fi închis anul 2021 pentru el. Astăzi, românul a revenit alături de grup și ar putea juca câteva minute în dubla programată înainte de Crăciun, cu Crotone și Frosinone”, notează site-ul Parmalive.com.

• 12 meciuri a jucat Valentin Mihăilă pentru Parma în actuala ediție din Serie B, reușind să înscrie două goluri.
  • 8.5 milioane de euro este cota de piață a lui Valentin Mihăilă, potrivit Transfermarkt.
  • 16 meciuri a jucat Valentin Mihăilă pentru Parma în sezonul trecut petrecut în Serie A, reușind să înscrie trei goluri, cu Fiorentina, AS Roma, respectiv Crotone.

Publicat: 22 12. 2021, 20:56