Ionuț Radu, înger și demon! VIDEO | A făcut o gafă uriașă, dar i-a și salvat pe „grifoni” în Juve – Genoa 2-1. Ronaldo a adus victoria campioanei în prelungiri

Juventus a câștigat greu meciul jucat pe teren propriu cu Genoa, echipa la care românul Ionuț Radu (22 de ani) a fost titular și a încasat două goluri, în partida terminată cu scorul de 2-1 pentru campioana Italiei. Radu a greșit la golul torinezilor, dar a avut și o intervenție de excepție

„Bătrâna Doamnă” s-a impus in-extremis, cu 2-1, după ce Cristiano Ronaldo (34 de ani) a adus succesul pentru troinezi, dintr-un penalty transformat în minutul 90+5. Până în acel moment, Leonardo Bonucci a deschis scorul în minutul 36, după ce Ionuț Radu a gafat în stilul Florin Prunea în ’94 cu Suedia, ieșind aiurea la o centrare din corner. Înaintea primului gol, Radu a intervenit excelent la un șut al lui Dybala, din apropiere.

Kouame a egalat pentru „grifoni”, în minutul 41. Genoa a avut și doi eliminați în partida contra lui Juventus. Cassata a fost trimis mai devreme la cabine, în minutul 51, pentru cumul de cartonașe galbene, ultimul pentru o ținere. Federico Marchetti, rezerva lui Radu, a văzut cartonașul roșu direct, în afara terenului pentru câteva incidente.

Ronaldo a obținut ușor un penalty în ultimul minut, după o cădere prea lejeră în careu, la o intervenție la care nu a fost atins de adversar. De la punctul cu var, Ronaldo nu i-a dat nicio șansă portarului român, care a ghicit colțul pe care a executat starul lusitan, dar nu a putut face nimic.

VIDEO CU TOATE GOLURILE DIN MECIUL JUVENTUS – GENOA 2-1

Publicat: 31 10. 2019, 00:24