Înfrângere dură pentru Marius Șumudică în Turcia! Daniel Sturridge a deschis festivalul cu goluri

Trabzonspor a învins, sâmbătă, cu scorul de 4-1, pe Gazişehir Gaziantep, echipa condusă de pe banca tehnică de Marius Şumudică, în etapa 8 din Super Lig.

Daniel Sturridge a marcat primul gol al partidei, în minutul 9, profitând de pasa trimisă de Alexander Sorloth. Alexander Sorloth a marcat, în minutul 14, pentru 2-0, cu ajutorul lui Daniel Sturridge. Jefferson a redus din diferenţa de pe tabela de marcaj, în minutul 54. În minutul 76, scorul a devenit 3-1, după ce Jose Sosa a trimis mingea în poarta lui Lodygin. Golul final al partidei a fost marcat, în minutul 81, de Yusuf Sari, care a interceptat balonul trimis de Nwakaeme şi l-a trimis în poarta lui Gazişehir Gaziantep.

Echipele folosite:

Trabzonspor: Cakir – Pereira, Turkmen, Hosseini, Novak – Parmak (Canbaz 87), Sosa – Corekci (Sari 73), Sturridge (Erdogan 65), Nwakaeme – Sorloth

Gazişehir Gaziantep: Lodygin – Ceylan, Kana-Biyik, Toşca, Erdem Ugurlu (Pawlowski 69) – Diarra, Djilobodji, Chibsah, Jefferson – Twumasi (Ozer 85) – Kayode

În clasamentul Super Lig, Trabzonspor este lider, cu 15 puncte, iar Gaziantep se află pe locul 8, cu 11 puncte.

Publicat: 19 10. 2019, 20:51