Încă un meci neconvingător făcut de Cristi Tănase. Mijlocașul român a jucat 67 de minute pentru Sivasspor, în eșecul cu 0-1 în fața lui Mersin

Mijlocașul român Cristian Tănase a jucat 67 de minute pentru Sivasspor în eșecul echipei sale, scor 0-1, în deplasare, cu Mersin, în cadrul etapei a 24-a din prima ligă de fotbal din Turcia.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Welliton, în minutul 62. Cristi Tănase a fost înlocuit în minutul 67 cu Ibrahim Akin.

În urma acestui rezultat, Sivasspor ocupă locul 17, retrogradabil, cu 18 puncte. Mersin se află o poziție mai sus în clasament, cu 20 de puncte.

Cristian Tănase (29 de ani) a bifat 6 prezențe pentru Sivasspor în acest sezon, în care nu a înscris niciun gol și a primit 3 cartonașe galbene. Tănase s-a transferat pe 8 ianuarie 2016 de la Tianjin Teda (China), din postura de jucător liber de contract.

Cristi Tănase are 41 de selecții la echipa națională a României, pentru care a marcat 6 goluri. Mijlocașul a fost folosit în 7 meciuri din campania de calificare pentru EURO 2016, dar ultima prezență datează din 29 martie 2015.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 04 03. 2016, 22:19
Actualizat: 04 03. 2016, 22:20