Încă două goluri marcate de Florentin Matei pentru Volin Luțk. Echipa sa a câștigat cu 9-1 într-un meci din campionatul Ucrainei

Mijlocașul Florentin Matei a marcat două goluri în partida pe care echipa sa, Volin Luțk, a câștigat-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 9-1 (6-0), în fața formației Metalurg Zaporoje, în etapa a XVI-a a campionatului ucrainean, informează site-ul oficial al clubului din Luțk.

Matei, care a jucat până în minutul 55, a transformat două penaltiuri, în minutele 7 și 54.

Celelalte golurie ale învingătorilor au fost marcate de Kozban ‘1, Kobahidze ‘4, ’23, Șarpar ’36 din penalti, ’58, ’82 și Gerasimiuk ’44, în timp ce pentru oaspeți a înscris Ignatenko, în minutul 90+1.

Într-un alt meci din etapa a XVI-a a campionatului din Ucraina, echipa Șahtior Donețk, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, în deplasare, cu scorul de 6-1 (4-1), formația Hoverla Ujgorod. Golurile învingătorilor au fost marcate de Rakițki ‘9, Taison ’28, Marlos ’30, Ferreyra ’35 și Alex Teixeira ’67, ’73 din penalti, în timp ce pentru gazde a înscris Hliobas, în minutul 16.

În urma acestor rezultate, Șahtior Donețk se află pe primul loc în clasament, cu 40 de puncte, în timp ce Volin Luțk a urcat pe poziția a cincea, cu 24 de puncte.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 29 11. 2015, 16:21
Actualizat: 29 11. 2015, 16:22