Ieri a semnat prelungirea contractului, iar azi a fost decisiv! Keșeru a adus victoria lui Ludogoreț în ultimul minut de joc | VIDEO

Atacantul Claudiu Keșeru a marcat golul prin care Ludogoreț Razgrad a învins, cu scorul de 1-0, echipa Septemvri Sofia, sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Bulgariei.

Introdus pe teren în minutul 55, internaționalul român a înscris dintr-o lovitură de la 11 metri, în cel de-al cincilea minut din prelungirile întâlnirii.

Keșeru a ajuns astfel la 14 goluri înscrise în această ediție a campionatului Bulgariei. Atacantul în vârstă de 31 de ani ocupă locul secund în ierarhia marcatorilor din campionatul Bulgariei, la cinci goluri distanță de golgheterul la zi al competiției, atacantul brazilian al echipei ȚSKA Sofia, Fernando Karanga.

Fundașul Cosmin Moți, celălalt jucător român care evoluează pentru Ludogoreț, a fost rezervă neutilizată.

În clasament, Ludogoreț Razgrad a acumulat 57 de puncte și s-a distanțat la șase puncte de principala contracandidată la titlu, ȚSKA Sofia, care are un meci mai puțin disputat. Septemvri Sofia ocupă locul 10, cu 24 de puncte.

Publicat: 03 03. 2018, 21:03
Actualizat: 03 03. 2018, 21:09