Steven Gerrard mizează pe Ianis Hagi în meciul cu Galatasaray din play-off-ul Europa League! Dezvăluiri din cadrul clubului Rangers

Ianis Hagi, mijlocașul în vârstă de 21 de ani al lui Rangers, a jucat doar 15 minute în ultimul meci din campionatul Scoției, dar Steven Gerrard se va baza pe el încă din debutul meciului cu Galatasaray.

Meciul dintre Rangers și Galatasaray se va juca joi, 1 octombrie, de la ora 21:45, pe Stadionul Ibrox din Glasgow, în cadrul play-off-ului Europa League.

Rangers s-a impus cu scorul de 5-1 pe terenul celor de la Motherwell, în etapa a noua din prima ligă scoțiană. Ianis Hagi, intrat în minutul 75, a oferit o pasă decisivă excelentă pentru Itten, marcatorul ultimului gol al lui Rangers.

Steven Gerrand l-a odihnit pe Ianis Hagi pentru meciul cu Galatasaray

Gary McAllister, antrenorul secund al lui Steven Gerrard la Rangers, a explicat de ce l-au ținut pe Ianis Hagi pe banca de rezerve. Aceștia au vrut să îl odihnească pe jucătorul născut chiar în Turcia, la Istanbul, pentru meciul cu Galatasaray din Europa League.

„Ianis a jucat din primul minut în toate cele 10 meciuri din acest seozn. Cu Galatasaray ne așteaptă un meci foarte important. De aceea a fost odihnit acum, pentru a fi în cea mai bună formă cu Galatasaray”, a spus Gary McAllister, potrivit Hurriyet.

Fanii au comentat pe rețele sociale că Steven Gerrard face foarte bine că îl mai trimite din când pe internaționalul român pe banca de rezerve. „Ați văzut cu ce ambiție a intrat”, a scris încântat unul dintre suporterii formației scoțiene.

Rangers s-a calificat în play-off-ul Europa League, după ce a învins echipa olandeză Willem, cu scorul de 4-0. Ianis Hagi a fost integralist în cadrul acelei întâlniri.

• 9 meciuri a jucat Ianis Hagi pentru Rangers în actuala ediție de campionat, reușind să înscrie și un gol.
  • 2 meciuri a jucat Ianis Hagi pentru Rangers, în Europa League, în acest sezon.
  • 4.5 milioane de euro este cota de piață a lui Ianis Hagi, potrivit site-ului de specialitate, Transfermarkt.com.
Publicat: 28 09. 2020, 19:24
Actualizat: 28 09. 2020, 19:25