Ianis Hagi s-a întors! Mijlocașul, decisiv în succesul lui Genk. VIDEO cu momentul

Ianis Hagi a revenit cu dreptul în primul „11” al lui Genk, în partida cu Oostende, din campionatul Belgiei. A contribuit la autogolul oaspeților, din minutul 16. Scorul final a fost 3-1 pentru Genk.

Campioana din Jupiler League a intrat la vestiare cu un avantaj de un gol. După autogolul din minutul 16, și-a mai trecut pe tabelă o reușită prin Onuachu, minutul 44. Oostende a punctat și ea, în minutul 32, grație unui gol marcat de Sylla. În partea a doua jocul a mers pentru echipa oaspete, dar tot Genk a punctat. În minutul 90, Berge și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, iar echipa lui Hagi obține prima victorie, după două etape în care a acumulat un singur punct.

După 8 etape, Genk acumulează 13 puncte și se situează pe poziția a 7-a. Diferența fată de liderul Standard Liege este de doar două puncte, dar aceasta din urmă are un meci în minus.

Publicat: 22 09. 2019, 09:00
Actualizat: 22 09. 2019, 10:08