Ianis Hagi, gol pentru Rangers! Surpriză în campionatul Scoției | VIDEO

Ianis Hagi of Rangers celebrates his goal during the Scottish Premiership match at Pittodrie Stadium, Aberdeen. Aberdeen v Rangers, Cinch Scottish Premiership, Football, Pittodrie Stadium, Aberdeen, Scotland, UK - 18 Jan 2022,Image: 654178002, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Profimedia

Ianis Hagi a marcat primul gol în 2022 pentru Rangers!

Deși jucătorul nostru a deschis scorul, echipa sa n-a reușit să o bată pe Aberdeen. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

„Ianis Hagi o să depășească o barieră și o să ajungă un jucător de top. Mai sunt câțiva, dar nu extrem de mulți ca să spunem că este ceva wow”, a spus Adrian Porumboiu la ProSport Live.

Ianis Hagi, gol pentru Rangers în campionatul Scoției

Rangers a început bine meciul, iar Ianis Hagi a făcut 1-0 în minutul 21, după assist-ul lui Kent. Pentru internaționalul român a fost al doilea său gol în 14 meciuri pentru Rangers în acest sezon.

Gazdele au egalat însă după pauză: Ferguson a adus un punct pentru Aberdeen, din penalty.

Totuși, Rangers este favorită să câștige un nou titlu în Scoția. Cu 52 de puncte, echipa lui Ianis Hagi are patru „lungimi” peste rivala Celtic.

Rangers este însă implicată și în primăvara Europa League, acolo unde o așteaptă o dublă complicată cu Borussia Dortmund, echipă aflată pe locul al doilea în Bundesliga.

Apropo, aşa am auzit şi cred că e din sursă sigură, că doresc să prelungească contractul. Nu aşa cum se scrie prin presă pe la noi. A jucat foarte bine, a avut un an extraordinar, foarte bun, e apreciat acolo şi din surse bune cred că vor să prelungească contractul” – Gheorghe Hagi, despre Ianis Hagi, la începutul acestui an

Publicat: 18 01. 2022, 23:51
Actualizat: 19 01. 2022, 02:13