GOOOL Ianis Hagi! Mijlocașul de 18 ani a înscris din nou pentru echipa mare a Fiorentinei. A marcat de la 25 de metri, cu un șut deviat. VIDEO

This browser does not support the video element.

Fiorentina a disputat un nou amical împotriva amatorilor de la Trento, echipă promovată în liga a patra. Ianis Hagi a fost și acum titular și a reușit să înscrie un nou gol pentru Fiorentina. Hagi jr. a scos și lovitura de la 11 metri din care s-a deschis scorul, în minutul 2.

Pentru Ianis Hagi, schimbarea antrenorului a fost cu noroc. Stefano Pioli, cel care i-a luat locul lui Paulo Sousa în această vară, pare să-i acorde mai multe șanse mijlocașului de 18 ani. Ianis a fost din nou titular în amicalul cu Trento, echipă împotriva căreia Fiorentina a jucat de încă două ori în această vară.

Fiul lui Gică Hagi n-a dezamăgit și a fost unul dintre cei mai activi jucători, în prima repriză. Ianis a reușit să înscrie din nou, după ce reușise să marcheze de două ori în precedenta întâlnire cu Trento. De această dată, Hagi jr. a marcat golul de 3-0, cu un șut deviat. În minutul 43, Ianis l-a lansat în profunzime pe Meli, acesta a întors înapoi, Hagi a șutat, mingea a fost deviată și s-a oprit în plasă.

Publicat: 19 07. 2017, 19:42
Actualizat: 19 07. 2017, 19:56