GOOOL Ianis! Fiul „Regelui” a marcat din nou pentru Fiorentina Primavera în meciul cu Juventus. VIDEO | Reușita de senzație, în stilul tatălui său!

Ianis Hagi (18 ani) a marcat din nou pentru Fiorentina Primavera! Fiul „Regelui” a înscris în startul meciului cu echipa similară a lui Juventus, continuând, astfel, forma bună la echipa toscană.

La puțin timp după ce Gică Hagi a declarat că obiectivul pe care l-a stabilit pentru Ianis este câștigarea Balonului de Aur, puștiul transferat în această vară de Fiorentina de la Viitorul a lovit din nou. S-a întâmplat miercuri, în meciul de pe terenul lui Juventus, în care mijlocașul ofensiv a deschis scorul în minutul 9, semnând al șaptelea gol în opt meciuri jucate pentru echipa de tineret a formației de pe Artemio Franchi.

Hagi a marcat dintr-o lovitură liberă superbă, de la aproximativ 20 de metri și a rămas pe teren până în minutul 78, când a fost înlocuit cu Faye.

Pe terenul lui Juventus, Fiorentina Primavera a obținut o victorie zdrobitoare, câștigând cu 4-1.

Publicat: 30 11. 2016, 17:30
Actualizat: 30 11. 2016, 17:34