Gol superb marcat de Eric Bicfalvi, în campionatul Rusiei | VIDEO

Gol superb marcat de Eric Bicfalvi
Vezi galeria foto - 6 poze

Gol superb marcat de Eric Bicfalvi, în campionatul Rusiei, luni, în partida pe care echipa sa, Ural, a câștigat-o acasă împotriva celor de la Arsenal Tula, scor 2-0.

Fotbalistul român a deschis scorul în minutul 5, după ce a profitat de pasul greșit la offside al fundașilor adverși. Experimentatul atacant a așteptat balonul, l-a preluat calm și l-a executat pe portar.

Eric Bicfalvi reușise să majoreze diferența de pe tabelă, în minutul 9, însă sistemul VAR a stabilit că fotbalistul român a preluat balonul cu mâna. Așa că reușita a fost anulată.

Eric Bicfalvi a marcat pentru Ural, în campionatul Rusiei

Din fericire pentru Ural, avea să vină  și cel de-al doilea gol validat. Andrey Egorychev a majorat diferența în minutul 32 și a stabilit scorul final al partidei: Ural – Arsenal Tula 2-0.

La oaspeți, atacantul Alexandru Tudorie a fost doar rezervă. Atacantul român s-a întors la Tula în această vară, sub formă de împrumut, de la Universitatea Craiova. Acesta a mai evoluat pentru Arsenal în sezonul 2019/2020. În acest sezon a evoluat în patru partide de campionat (totalizând 77 de minute) și un meci în Cupa Rusiei, unde a reușit să marcheze un gol.

Pentru Eric Bicfavli a fost primul gol al sezonului, unul modest făcut de el și echipa sa. Pentru Ural este prima victorie din acest sezon, după 9 etape scurse. Este ultima în clasament cu 6 puncte adunate. De partea cealaltă, Arsenal Tula este pe locul 13, cu 8 puncte.

Eric Bicfalvi se află la Ural de la jumătatea sezonului 2016/2017, venind tot de la o formație din Rusie, Tom Tomsk. În cariera sa, Bicfalvi a mai evoluat pentru Dinamo, Liaoning, Volyn Lutsk, FCSB sau Jiul Petroșani.