GOL Robben… Rotariu! Românul a înscris superb și a contribuit decisiv la rezultatul obținut de noua sa echipă | VIDEO

Dorin Rotariu a marcat singurul gol al lui Mouscron în remiza, scor 1-1, din deplasare, împotriva lui Genk. Astfel, după 10 etape, Mouscron se află pe locul trei al clasamentului cu Mircea Rednic pe banca tehnică a echipei.

Este al treilea gol marcat de Rotariu pentru Mouscron și primul în campionat în acest sezon. Mijlocașul român a înscris de două ori în Cupa Belgiei, cu Tubize, scor 3-1, iar reușita de aseară i-a adus un punct echipei sale.

Rotariu a marcat înainte de pauză, în minutul 42, atunci când a primit o minge în marginea careului, și-a deschis unghiul și a tras plasat la colțul lung pentru 1-0. Din păcate pentru Mouscron, Genk a înscris în minutul 81 și a „smuls” un punct care le lasă pe gazde pe locul 10 al clasamentului.

Publicat: 15 10. 2017, 09:28
Actualizat: 15 10. 2017, 09:29