Goian, omul meciului pentru Rangers!** Secretul? A fost folosit pe un post inedit VIDEO

Fundașul Dorin Goian a fost desemnat de site-ul oficial al clubului Glasgow Rangers omul meciului din deplasare cu Inverness, câștigat cu scorul de 2-0, în campionatul Scoției, în care românul a obținut un penalti.

Goian, care a fost integralist, a fost faultat în careu de un adversar, în minutul 66, centralul Euan Norris acordând penalti. Lovitura de la 11 metri a fost apărată de portarul gazdelor, însă mingea respinsă de acesta a fost trimisă în poartă de Mo Edu, care a stabilit astfel scorul final, 0-2. Primul gol a fost marcat de Jelavici, în minutul 60, din penalti.

„O prestație solidă a fundașului, care pare deja să aibă un loc stabil în linia defensivă”, notează site-ul rangers.co.uk. Goian a fost folosit ca fundaș dreapta de Ally McCoist.

În etapa a IV-a din 2.Bundesliga, atacantul echipei Alemannia Aachen, Sergiu Radu, a fost eliminat la doar cinci minute după ce a intrat pe teren în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-2, în fața formației Energie Cottbus. Radu a intrat pe teren în minutul 54, în locul lui Erb, iar după cinci minute a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.