Goian nu se regăsește la Spezia!** VIDEO Românul a fost cel mai slab în înfrângerea de la Novara: a greșit la unicul gol al meciului

Spezia a ajuns pe locul 10 în Serie B, după ce echipa la care e legitimat Dorin Goian (31 de ani) a pierdut ultimele 3 partide în campionat.

În ultima înfrîngere, 0-1, la Novara, fundașul român a avut o prestație foarte slabă, fiind avertizat în minutul 19 și gafând la unicul gol al partidei, cu 5 minute de finalul partidei.

Goian nu traveresează deloc o perioadă bună la Spezia, în cele 4 meciuri disputate în tricoul italienilor, fundașul primind 3 galbene și un roșu.

Top & flop

Conform site-ului italian tuttomercatoweb.com, Dorin Goian, coechipierul său, Okaka, eliminat în minutul 89 și atacantul Novarei, Baclet, au fost cei mai slabi de pe teren. De cealaltă parte, performerii au fost: marcatorul unicului gol, Gonzalez, Antenucci (Spezia) și Porcari (Spezia).