Goian, la primul gol în acest sezon. Asteras Tripolis – PAOK 2-1. Lazăr a intrat în minutul 75

Dorin Goian a fost titular în partida Asteras Tripolis – PAOK, din etapa a 25-a a primei ligi din Grecia
La oaspeți, Costin Lazăr a fost doar rezervă

Oaspeții au deschis scorul prin Athanasiadis (’60), iar fundașul român al gazdelor a egalat cinci minute mai târziu. Costin Lazăr a fost și el trimis pe teren cu 15 minute înainte de final, dar echipa lui Dorin Goian a trecut în avantaj prin golul lui Juanma (’78).

Golul din meciul de azi este primul marcat de Dorin Goian în acest sezon din prima ligă a Greciei, în 23 de partide jucate.

În urma acestui rezultat, Asteras urcă pe poziția a patra, iar PAOK rămâne pe doi

Goian a semnat un contract pe două sezoane cu Asteras în vara lui 2013. În sezonul 2012-2013, Goian a evoluat pentru Spezia, în tricoul căreia a strâns 26 de meciuri

Publicat: 16 02. 2014, 17:08
Actualizat: 16 02. 2014, 21:15