Goian este DEVASTAT după ultimul meci al lui Rangers!** A greșit la unicul gol al înfrângerii de pe teren propriu și a fost schimbat în min. 20

Federația Scoțiană de Fotbal (SFA) a anunțat, vineri, că a deschis o anchetă privind situația clubului la care este legitimat Dorin Goian, Glasgow Rangers, care se confruntă cu grave probleme financiare și a fost plasat sub administrare judiciară.

Cei de la Rangers au fost penalizați cu 10 puncte, iar noul obiectiv al echipei este clasarea pe locul doi.

Din păcate, scandalul în care este implicat clubul și-a pus amprenta și pe evoluția jucătorilor, astfel că Rangers a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu Kilmarnock.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Shiels, în minutul 12, după o gravă eroare a lui Dorin Goian, care a alunecat în momentul deposedării. Drept urmare, fundașul român a fost schimbat în minutul 20 cu Perry.

Rangers a terminat partida în 10 oameni, Papac fiind eliminat în minutul 40.

Publicat: 18 02. 2012, 20:38
Actualizat: 18 02. 2012, 20:41